Nadal możecie czytać

26.03.2020, Kategoria: Aktualności

Biblioteka szkolna przypomina, że pomimo braku dostępu do bibliotek szkolnych i publicznych nadal jest możliwość czytania bez ograniczeń. Cyfrowe biblioteki, archiwa i wirtualne muzea – to miejsca, które są dostępne on-line przez całą dobę i dla każdego!

 Możecie to zrobić za pomocą: Serwisu "Wolne lektury" - Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli. Zasoby można przeglądać on-line, a także m.in. ściągnąć na twardy dysk komputera.  Każda z e-książek jest uzupełniona przypisami i komentarzami. Teksty lektur można przeszukiwać  także pod kątem występujących w nich motywów literackich, powiązań z innymi książkami, przynależności gatunkowej i rodzajowej itp.

Również Polska Biblioteka Cyfrowa "POLONA" to najnowocześniejsza w Polsce biblioteka cyfrowa  i obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie. Udostępnia w sieci zbiory Biblioteki Narodowej. Opublikowane w niej cyfrowe kopie książek, czasopism, map, nut, fotografii i rycin można nie tylko oglądać, ale także pobierać i dowolnie wykorzystywać – za darmo.

Uczniom klas pierwszych, a także maturzystom i wszystkim miłośnikom Szekspira polecamy w tym tygodniu historię Makbeta. Życzymy miłej lektury:)

https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/makbet.html