Zapraszamy na akcję krwiodawstwa!

Klub HDK PCK Krewniak działający w naszej szkole jest partnerem akcji mikołajkowej organizowanej podczas akcji krwiodawstwa, która odbedzie się 6 grudnia w Jadownikach. Chętnych do oddania krwi, którzy chcieliby podzielić się tym jakże teraz potrzebnym darem prosimy o kontakt z Panią Izabelą Ancukiewicz, która organizuje wyjazd. Zapraszamy!

Zespół Szkół w Czchowie dołączył do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości

Od listopada nasi uczniowie kształcący się w technikum ekonomicznym oraz technikum informatycznym korzystają z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskują możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedmiotów zawodowych stają się jeszcze bardziej praktyczne.

Światowy Dzień Rzucania Palenia - 19 listopada 2020

Tytoń jest jedną z najpowszechniej używanych substancji psychoaktywnych na świecie. Powoduje silne uzależnienie — silniejsze niż opiaty, alkohol i inne substancje objęte kontrolą. Znajomość dowodów o szkodliwości tytoniu mocno kontrastuje ze skalą problemu, czyli powszechnością palenia. W Polsce ponad 47% mężczyzn i 23% kobiet w wieku 16 i więcej lat jest palaczami tytoniu!

Śpiewajmy razem!

Świętujmy razem 102. rocznicę odzyskania niepodległości!

Podaruj książkę bibliotece!

Biblioteka szkolna ZS w Czchowie zaprasza do udziału w Akcji KINDER „PODARUJ KSIĄŻKĘ”.

"Pan Tadeusz" i czchowska Baszta

Nie ma chyba Polaka, który nie znałby słów „Litwo, ojczyzno moja…”. Ale ilu z nas wie, co jest dalej i jeszcze dalej, i jak to się kończy? Kto pamięta, jak smakuje najmilszy poemat o miłości ojczyzny?

Komunikat Dyrektora

KOMUNIKAT Dyrektora Zespołu Szkół w Czchowie z dnia 23 października 2020 r. w sprawie organizacji kształcenia zdalnego w Zespole Szkół w Czchowie ze względu na sytuację epidemiczną

Zapraszamy do udziału w konkursie Selfie z ulubioną książką!

Październik, to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku obchodzony jest pod hasłem „Z książką Ci do twarzy”. W związku z tym proponujemy Wam konkurs fotograficzny, który zachęci Was do przejrzenia własnych lub bibliotecznych regałów i wyszukania książek, w które moglibyście „ubrać” siebie lub kogoś bliskiego. Zapraszamy do udziału w konkursie Selfie z ulubioną książką!

Zespół Szkół w Czchowie finalistą Turnieju PCK

Zespół Szkół w Czchowie został laureatem XVII edycji Turnieju PCK „Młoda krew ratuje życie” w kategorii promocji honorowego krwiodawstwa w województwie małopolskim. Polski Czerwony Krzyż od wielu lat promuje ideę honorowego krwiodawstwa w środowiskach młodzieżowych. Program „Młoda krew ratuje życie” skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych (ponadpodstawowych), pomaturalnych, policealnych i uczelni wyższych i służy zapoznaniu młodzieży z ideą honorowego krwiodawstwa oraz zachęca do oddawania krwi.

Wyniki Szkolnego Konkursu literacko-plastycznego o naszym Patronie

Sytuacja pandemii i zawieszenie tradycyjnej edukacji przesunęły termin rozstrzygnięcia Konkursu i nie pozwoliły nam spotkać się na uroczystej Gali. W tym szczególnym roku spodziewanej beatyfikacji naszego Patrona zgłoszono do konkursu prace literackie. Zaproponowane hasło przewodnie „(Nie)zwyczajna świętość” zostało zrealizowane przez uczestników konkursu w różnych formach literackich: wiersz, esej, kartka z pamiętnika.

Galeria Zdjęć