24 stycznia - Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

Celem tego święta jest zobrazowanie potencjalnych zagrożeń, jakie mogą być przekazywane za pośrednictwem mediów oraz przeciwdziałanie temu zjawisku. Już w 1967 roku Papież Paweł VI dostrzegł wagę i znaczenie mediów i ustanowił Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Media, jak wiemy, to nieodłączny element współczesnego życia, są one zarówno źródłem wiedzy, rozwoju, wychowania i edukacji oraz rozrywki, jak i źródłem niosącym wiele zagrożeń i niebezpieczeństw. Poprzez to święto warto uświadomić sobie jak ważną funkcję pełnią media i jak wielka odpowiedzialność spoczywa na dziennikarzach.

CISCO szkoli profesjonalistów w ZS w Czchowie

Od września 2020 roku uczniowie Technikum Informatycznego realizują Kurs Cisco IT Essentials, który przeznaczony jest dla uczniów Cisco Networking Academy w szkołach średnich, technicznych, szkołach wyższych i uniwersytetach, którzy decydują się na karierę w IT i chcą zdobyć wiedzę praktyczną w zakresie pracy komputerów, montowania komputerów i rozwiązywania problemów sprzętowych i oprogramowania.

Cisco - lider technologii IT w naszej szkole

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom jakie stawia obecny rozwój technik teleinformatycznych i edukacyjnych Zespół Szkół w Czchowie uzyskał uprawnienia i jest Szkolną Akademią Cisco i partnerem Academy Support Center działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Jesteśmy dumni z nawiązania współpracy z firmą cieszącą się ogromną popularnością na całym świecie. Cisco jest bowiem wiodącym producentem i liderem w światowych technologiach IT, zwłaszcza sprzętu sieciowego, cyberbezpieczeństwa i rozwiązań chmurowych. Dużą wagę przykłada także do szkolenia młodego pokolenia przyszłych specjalistów w obszarze informatyki. Dzięki tej współpracy możemy szkolić i wydawać międzynarodowe certyfikaty uczniom naszej szkoły.

Piękna, przedświąteczna współpraca młodzieży!

Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku, w którym to uczniowie podczas tradycyjnej nauki w szkole realizowali szereg akcji o charakterze charytatywnym. Trwające od wielu miesięcy zdalne nauczanie znacznie tą aktywność im utrudnia. Ale jak to się mówi „dla chcącego nie ma nic trudnego” i właśnie z tego założenia wyszli uczniowie Zespołu Szkół w Czchowie i Liceum Ogólnokształcącego im. M.Kopernika w Brzesku, którzy łącząc siły i zasoby postanowili zrobić coś fajnego razem.

Najlepsze świąteczne życzenia!

Całej społeczności szkolnej oraz naszym partnerom i sympatykom składamy gorące, świąteczne życzenia zdrowia i błogosławieństwa małego Jezusa!

Mikołajkowa akcja krwiodawstwa

Miesiąc grudzień każdego roku zwyczajowo jest miesiącem pełnym radości, szczęścia i szczególnej chęci dzielenia się dobrem. Okazywana pomoc ma różną formę i trafia do różnych potrzebujących. Jedną z nich była mikołajkowa akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Klub HDK „MotoJadowniki”, której partnerem był szkolny Klub HDK PCK „Krewniak”. Akcja odbyła się przy wsparciu OSP Jadowniki oraz Urzędu Miejskiego w Brzesku.

Pieniądze na zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką. Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Konkurs biblioteczny „Selfie z ulubioną książką” rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że konkurs fotograficzny „Selfie z ulubioną książką”, zorganizowany przez bibliotekę szkolną, został przez Was rozstrzygnięty.

COVID-19 groźny także dla osób młodych

Szanowni Państwo, Żyjemy w czasach pandemii COVID-19. To moment olbrzymich wyzwań, przed którymi wszyscy stanęliśmy. Fundacja Adamed od ponad sześciu lat działa na rzecz naukowego rozwoju polskiej młodzieży. Dlatego też, aby pomóc polskim uczniom zrozumieć obecną sytuację oraz przybliżyć im zasady zachowania, mające zapobiec rozprzestrzenianiu SARS-CoV-2, przygotowaliśmy specjalny film edukacyjny.

Zapraszamy na akcję krwiodawstwa!

Klub HDK PCK Krewniak działający w naszej szkole jest partnerem akcji mikołajkowej organizowanej podczas akcji krwiodawstwa, która odbedzie się 6 grudnia w Jadownikach. Chętnych do oddania krwi, którzy chcieliby podzielić się tym jakże teraz potrzebnym darem prosimy o kontakt z Panią Izabelą Ancukiewicz, która organizuje wyjazd. Zapraszamy!

Galeria Zdjęć